Lady GaGa and Ke$ha - Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lady GaGa and Ke$ha - Serbia

Dobrodosli na forum o Lady GaGi i Ke$hi!
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Karijera

Ići dole 
AutorPoruka
S@ki
Admin
Admin
S@ki


Broj poruka : 376
Datum upisa : 17.07.2010
Lokacija : Srbija

Karijera Empty
PočaljiNaslov: Karijera   Karijera EmptyNed Jul 18, 2010 9:26 am

2005—2007: Komponovanje


Sa devetnaest godina je potpisala ugovor sa producentskom kućom Def džem; ugovor je potpisala nakon što ju je izvršni producent L. A. Rid čuo kako peva u hodniku ispred njegove kancelarije. Ipak Gaga tvrdi da se ona i Rid nikada nisu lično upoznali: "Bilo je trenutaka kada sam čekala ispred njegove kancelarije satima, nadajući se da će se sresti sa mnom kako bismo razgovarali o mojim pesmama, ali se to nikada nije dogodilo". Nakon tri meseca, Rid je otpustio Gagu.
Nekoliko godina kasnije Gagu je primetio Vinsent Herbert, izvršni producent izdavačke kuće Interscope Records. Zadivljeni njenim perfektnim sluhom i veštinom da piše hitove, mnogi izvođači su je zaposlili kao kompozitora i tekstopisca, kao što su Ejkon, Fergi, Pusiket dols i Britni Spirs.Uskoro ju je primetio upravnik kuće Interscope Džimi Jovajn, i ponudio joj ugovor sa partnerskom kućom Streamline/Interscope, i spojio je sa muzičarem Ejkonom.
Gaga tada počinje da radi kao pisac pop pesama. Nakon što se iselila iz kuće roditelja, počela je javno da nastupa sa još nekoliko bendova, želeći da se probije.Želeći da se izdvoji od svojih kolega, koji su uglavnom bili članovi rok bendova, izabrala je da izvodi pop muziku. Pričajući o reakciji njenog oca nakon što ju je video kako koristi droge i pleše u burlesknim klubovima, izjavila je: "Nije mogao da me pogleda narednih nekoliko meseci... Nosila sam kožne tange, i to je bilo jako teško za njega; prosto nije mogao da me razume".U tom trenutku, Gaga je bila u vezi sa hevi metal bubnjarem po imenu Luk. U izdanju koje je časopis Rolingstoun objavio u maju 2009, Gaga je opisala njihovu vezu, "Ja sam njegova Sendi, on je bio moj Deni, i ja sam samo odjednom prekinula". On je kasnije postao inspiracija za mnoge pesme na njenom debitantskom albumu The Fame. Umetničko ime "Lejdi Gaga" dao joj je muzički producent Rob Fazari, koji je njen glas poredio s glasom pevača grupe Kvin Fredija Merkjurija, i uzeo je ime "Gaga" iz hita grupe Kvin iz 1984. godine, "Radio Ga Ga". Fazari joj je pomogao da napiše neke od njenih ranih hitova, koji se nalaze na njenom debitantskom albumu.
Tokom 2007. Lejdi Gaga je sarađivala sa disk džokejom, go–go plesačicom i izvođačicom Lejdi Starlajt, koja je pomogla Gagi da osmisli njen stil oblačenja na sceni. Počele su zajedno da nastupaju u poznatim klubovima u Njujorku, a njihovi nastupi ličili su na nastupe izvođača tokom sedamdesetih godina dvadesetog veka. U avgustu 2007. njih dve su nastupile na muzičkom festivalu Lolapaluza, na kome su šokirale i zadivile i publiku i kritičare energičnim nastupom.
Gaga je želela da njena muzika bude miks avangarde, elektronike, densa i popa, a bila je inspirisana glem rok muzikom izvođača kao štp su Dejvid Boui i grupa Kvin. "Kvin i Dejvid Boui bili su ključni za mene... Nisam znala šta da radim s svojom muzikom dok nisam otkrila Bouija i Kvin", kaže Gaga. "Dok sam nastupala u rok klubovima u Njujorku, mnogi producenti su mislili da sam isuviše teatralna. A kada sam išla na audicije za pozorišne mjuzikle — rekli su mi da sam isuviše u stilu popa". U istom tom trenutku, Ejkon, čuvši je kako peva, shvatio je da je Gaga izuzetan talenat i za pevanje, ne samo za komponovanje. Istog trenutka ubedio je Džimija Jovajna da potpiše ugovor sa Gagom. Ejkon je kasnije počeo da je zove "svestrani igrač". Iako je već duže vreme radila sa Ejkonom, Gaga je na prvom solo albumu počela da radi sa producentom Redvanom. Gaga je želela da stvori miks retro dens ritma sa urbanim melodijama, da pesme imaju prizvuk popa, ali da opet zadrže osnovu rok muzike.


________________________
Preuzeto sa Wikipedia
Nazad na vrh Ići dole
https://ladygaga-kesha.forumsr.net
 
Karijera
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Lady GaGa and Ke$ha - Serbia :: Lady GaGa :: O njoj-
Skoči na: